22 Жовтня 2016      854    

Обідній стіл – це один з найважливіших предметів меблів у будинку.

Обідній стіл – це один з найважливіших предметів меблів у будинку.

Служить не тільки для повсякденного споживання їжі, але і місцем сімейних і дружніх зустрічей. Отже, повинен бути досить великий і функціональний, а встановлені навколо нього стільці , зручні і стабільні.

Де поставити стіл , залежить від планування та облаштування приміщень. Кращий варіант звичайно, окрема, затишна їдальня, але не завжди вона передбачена в проекті будинку або квартири. В останні роки, переважає тенденція поєднувати в одному приміщенні кілька функцій . Їдальня стає , міні-кухнею у вітальні або на кухні.

Однак, незалежно від того, де ми поставимо стіл, зі всіх сторін має бути до нього зручний доступ. Це полегшить подавання страв до столу, забезпечить свободу при роботі за столом.

Стандартна висота столу 74-76 см, це забезпечує дорослим людям зручно вживати їжу. Розмір стільниці підбирається до числа людей, які будуть за ним сидіти. Відповідно до правил ергономіки, на столі повинні забронювати для однієї людини прямокутник довжиною 60 см і шириною 40 см.
А в центрі столу, де встановлюється посуд зі стравами, повинна залишатися вільна смуга шириною не менше 20 см. Таким чином, зручний стіл, на якому відвідувачі займуть місця з обох сторін, повинен мати ширину не менше 100см.
Більшість доступних на ринку столів, мають розкладні стільниці, завдяки чому можна регулювати їх довжину до числа гостей. Купуючи такий стіл, потрібно переконатися, що в розкладеному вигляді всі частини стільниці надійно прикріплені і добре прилягають один до одного.

Якщо ж мова йде про форму столу, на вибір є прямокутні, квадратні, овальні і круглі. Практичніше і зручніше, овальні та круглі, тому що вони не мають гострих кутів, на які можна натрапити або зачепити. Їх перевагою є також те, що всі відвідувачі мають кращий контакт у спілкуванні.

© 2011 - 2023 Кухні Львів · Наші партнери "Шафи купе Львів" - найкращий вибір - супер ціна!